Прийшов час зробити вибір зварювального апарату


Зварювання — це дуже широка галузь, в якій устаткування вирішує майбутній успіх роботи
. Професія зварника має велику кількість загроз, тому апарати потрібно вибирати уважно і правильно. На ринку доступно багато обладнання — від хорошого, китайського ручного зварювального апарата до справжніх машин. Як не помилитися у виборі? Які функції повинне мати зварювальне обладнання? Про все це в нашій подальшій розповіді.

Вибір зварювального апарата залежить від того, як часто ми будемо його використовувати і яких ефектів праці ми від нього очікуємо. Про те, що зварювання — це скріплення матеріалів вже давно всім відомо. Але чи кожен пам'ятає про власну безпеку? Власне необхідними у роботі зварювальника є зварювальні маски, рукавички, грубий одяг.

На що звернути увагу під час вибору? Яке зварювальне обладнання найкраще?

Ампераж

Ампераж зварювального обладнання повинен бути підібраний відповідно до якості електричної системи, а також інтенсивності, з якою буде використовуватися пристрій. Від нього залежить товщина зварювальних матеріалів: чим грубший, тим більшим має бути ампераж пристрою. Ампераж безпосередньо впливає на силу обладнання. Виділяють три групи зварювальних пристроїв:

  • - хоббі — характеризуються малою силою, призначені для випадкового і малоінтенсивного зварювання;
  • - до 250А — використовуються для зварювання тонких і невеликих елементів. Часто використовуються виробничими фірмами;
  • - від 250А — професійні апарати, які використовуються в промисловості.

Ефективність (цикл роботи)

Це надзвичайно важлива характеристика, яка вказує на триваліть роботи в 10-хвилинний цикл роботи. Ця інформація подається у відсотках, наприклад 70% означає, що обладнання буде працювати протягом 7 хвилин, а наступні 3 потребує відпочинку.

Основний цикл роботи (мінімальний) до 35% - це зварювальне обладнання, яке належить до напівпрофесійних пристроїв. Ефективність збільшиться тоді, коли користувач знизить струм зварювання.

Механізм подачі дроту

Це стосується зварювального обладнання MIG-MAG. Механізм подачі може бути виконаний з:

  • - пластику — виправдовує себе в разі домашніх застосувань, коли можна вмістити максимально 5 кг дроту на шпулю;
  • - металу — стабільніші, при тому можна ще й вмістити на шпулю 15 кг дроту.

Мобільність

Під час вибору зварювального обладнання варто замислитися чи потрібен мобільний пристрій невеликої ваги і який вміщує меншу кількість дроту на механізмі, чи вистачить стаціонарного апарату, який обладнаний колесками, але обмежений довжиною зварювальної рукоятки.

Живлення

Зварювальне обладнання може мати живлення 230В або 400В. Живлення 230В — це однофазна мережа, 400В — трифазна, яка збільшує можливість вибору серед зварювального обладнання. Який апарат обрати? Це залежить від типу мережі, яка знаходиться вдома чи у майстерні.

Діаметр електроду

Товщина зварювального матеріалу залежить від діаметру електрода. Чим грубший матеріал, тим більший діаметр електрода потрібний.

Якщо ви вирішили купити зварювальне обладнання, звертайтеся до нашої компанії. Ми допоможемо вам у виборі саме того апарату, якого ви потребуєте. Для того, щоб замовити товар, заходьте на нашу інтернет-сторінку.